ندای آسمانی

صيحه آسماني و يا نداء آسماني، از بارزترين نشانه ها و واضح ترين علائم و قويترين برهانها بر ظهور حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف محسوب مي شود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

مانعي ندارد كه بگوئيم: صداي آسماني به منزله اعتراف آسمان به مشروعيت قيام حضرت مهدي قائم عجل الله تعالي فرجه الشريف و اثبات حقيقتي است و اوست كه در آسمان ندا در مي دهد.

امام صادق عليه السلام فرمودند:

«صيحه اي كه در ماه رمضان شنيده مي شود در شب جمعه بيست و سوم اين ماه است.»1

 از ابو حمزه ثمالي است كه: به حضرت صادق عليه السلام عرض مي كند: اين ندا چگونه خواهد بود؟ فرمودند:

«ندا دهنده اي در ابتداي روز از آسمان ندا در مي دهد كه هرقومي به زبان خود مي شنوند: بدانيد كه حق با علي عليه السلام و شيعيان اوست.

آنگاه شيطان در آخر روز ندا در مي دهد: بدانيد كه حق با سفياني و شيعه اوست.

در اين هنگام باطل روندگان به شك مي افتند.»2

حضرت امام محمد باقر عليه السلام فرمودند:

«ندا دهنده اي از آسمان به نام قائم ندا در مي دهد و هركه در مشرق و مغرب است آن را مي شنود. خوابيده اي باقي نمي ماند؛ مگر آنكه بيدار مي شود و ايستاده اي نيست؛ مگر آنكه مي نشيند و نشسته اي نيست؛ مگر آنكه ـ از شدت ترسي كه از شنيدن اين صدا بر آنان مستولي مي شودـ بر روي دو پا مي ايستد. پس خدا رحمت كند آن كس را كه از اين صدا عبرت بگيرد و جواب دهد! صداي اول صداي جبرئيل است.»

سپس فرمودند:

«صدا در ماه رمضان در شب جمعه و در شب بيست و سوم خواهد بود. پس در آن شك نكنيد.آن را بشنويد و اطاعت كنيد . در پايان روز صداي ابليس ملعون است كه ندا مي دهد: آگاه باشيد فلان كس مظلوم كشته شد. مي خواهد با اين صدا مردم را به ترديد افكنده آزمايششان كند. چه بسيار افراد مردد و متحيري كه جهنمي مي شوند!

پس اگر صدا را در ماه رمضان شنيديد، در آن ترديد نكنيد؛ زيرا كه صداي جبرئيل است و نشانة آن اين است كه او با قائم و پدرش ندا در مي دهد؛ به نوعي كه دوشيزة در خانه نيز در پشت پرده آن صدا را مي شنود و پدر و برادرش را به بيرون رفتن تشويق مي كند.»

آنگاه فرمودند:

«و اين دو صدا قبل از خروج قائم حتماً شنيده خواهد شد»3

 

__________________________

منابع:

۱) كمال الدين, ج2,ص650.

۲) غيبت شيخ طوسي، ص266 ؛ كمال الدين، ج2، ص652

۳) غيبت نعماني،ص254؛ عقد الدر، ص105

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

اللهم عجل لوليک الفرج

 

يا حق

/ 0 نظر / 13 بازدید